Pravidla, přes která nejede vlak

Pro masáže a návštěvy mám ve svém studiu v Hranicích pár zcela jasných pravidel, přes která nejede vlak, ale jinak u nás vlaky zastavují. 🙂 Tato pravidla se vyučovala za dob, kdy jsme na zdravotnické škole studovali masérské osnovy. To už je ale hotový pravěk. Jenže on ten pravěk má něco do sebe. Osnovy, které jsme měli navázané na anatomii v předmětu zvaném somatologie, byly přísné, nicméně užitečné nejen pro nás, ale také pro masírovaného.

Jednoduché nemluvení

Při masáži či jiném ošetření nemluvím. Nikdy sám od sebe nezačnu konverzaci. Na masáž se chodí za fyzickým, ale i psychickým odpočinkem. Jiná situace je, pokud si povídat chcete, to si povídáme. Jakmile přestanete, zmlknu i já.

Bez rádia a zpráv

Při masáži či jiném ošetření nehraje rádio a v něm jedna zpráva za druhou. Při tom se mysl neuvolní. U mnohých masérů rádio hraje. U mě hraje příjemná hudba nebo jemný podkres tónů.

Netelefonuji

Při masáži či jiném ošetření si nevyřizuji soukromé telefonáty. Ctím pravidlo “položené ruky”. Jakmile jednou položíš ruku od oleje na masírovaného, už neodcházej, pokud není masáž u konce. To je také důvod, proč do studia neobjednávám telefonicky.

Máte soukromí

Při masáži či jiném ošetření je zamknuto a máte absolutní soukromí a diskrétnost. Na tom bazíruji a na tom si zakládám. Studio nikdo jiný nevyužívá ani nenavštěvuje. Neodcházím, abych někomu dalšímu prodal například poukázky nebo zboží. V žádném případě.

Podle nejlepšího vědomí

Jako bonus dostáváte masáž od všeobecné sestry. Ručím za to, že vám neublížím, protože vím kam sáhnout, abyste z masáže měli užitek a došli k úlevě.