Jak se připravit na návštěvu?

Objednání k osobní návštěvě je možné pouze přes tyto webové stránky, zajistit si termín můžete na této stránce. Telefonicky ani SMS zprávami do studia bohužel neobjednávám.

Do přední kanceláře se běžně v obuvi vstupuje, zde je to v pořádku.

Něco jiného je vedlejší místnost, která je již masérnou a v této platí zpřísněný hygienický řád. Zde se v obuvi vstupovat nemůže.

V rámci vaší návštěvy máte 5 minut před a 5 minut po masáži v ceně jako přípravu a regeneraci. Nemusíme nikam spěchat. V případě, že byste rádi návštěvu prodloužili o konzultace, je tento další čas účtován podle aktuálního ceníku.

Pokud jde o vaši první masáž v mé provozovně, je nezbytné, abychom si na chvíli sedli. Budu na vás mít pár otázek týkajících se zdravotního stavu, neboť existují jisté stavy, u kterých je potřeba masáž přizpůsobit nebo v horším případě ji odložit až na pozdější období. Ve výjimečných případech se může stát, že vám důrazně doporučím lékařské vyšetření před provedením samotného ošetření masážemi. Ke každému člověku je potřeba přistoupit individuálně.

Pokud se vás týká některý ze zdravotních stavů nebo jiné trvalé či dočasné indispozice, které spadají mezi kontraindikace částečné nebo kontraindikace trvalé, jste povinni mě s touto skutečností seznámit. Kontraindikované stavy jsou stavy, které částečně nebo zcela omezují možnosti k poskytnutí masérských služeb. Seznam kontraindikací je k dispozici zde.

Pokud se objednáte k masáži zad a šíje, kalhoty si můžete ponechat, pokud jste stydliví, budou mi však při práci trochu překážet.

Mé osobní doporučení zní, abyste si odložili do spodního prádla a přikrýt se můžete plédem, který je vám ve studiu k dispozici nebo vlastní přikrývkou či dekou, kterou si s sebou k masáži donesete. Nejenže si lépe odpočinete, ale také mně se bude lépe pracovat a budu vám moct poskytnout maximum z ošetření tak, aby se dostavil výsledek (regenerace, odstranění bolesti, úleva od bolesti).

Budete-li mít při masáži své osobní spodní prádlo, mějte na paměti, že může být znečištěno použitými oleji a esenciálními oleji. Je tedy vhodné mít spodní prádlo, u kterého nebude vadit, že bude případně olejem znečištěno. Ve studiu je k dispozici i jednorázové spodní prádlo z netkané textilie – v případě zájmu si o něj prosím bez ostychu řekněte.

Provedení masáže s odložením spodního prádla je možné pouze po individuální domluvě.

Při vaší návštěvě a při poskytování masáže se chovám nanejvýš korektně. Respektuji vaše hranice. To stejné vyžaduji také po vás. Upozorňuji, že zákazníky, kteří zatajili kontraindikace, zákazníky pod vlivem alkoholu či jiných látek, zákazníky s vulgárním projevem a zákazníky, kteří se chovají společensky nevhodně a naruší můj osobní prostor, neošetřím.

Kterýkoliv z uvedených stavů je důvodem k okamžitému ukončení návštěvy a znemožnění objednání v budoucnu.

Dvě hodiny před masáží se nedoporučuje jíst. Jednak proto, abyste se při ležení na břiše necítili nekomfortně, ale také proto, aby se metabolismus mohl soustředit na procesy, které se při masážním ošetření spouštějí a nebyl zaneprázdněn zpracováváním potravy.

Před masáží se nedoporučuje pít větší množství tekutin, abyste během masáže nebyli rušeni neodkladnou toaletní potřebou.

Pití alkoholu před masážním ošetřením je zcela nevhodné jednak ve smyslu extrémního zatížení metabolismu, ale také z důvodů společenských. Požití alkoholu řadím do kontraindikací absolutních a za těchto okolností vás odmítnu ošetřit.

Ano, bezprostředně po masáži je vhodné vypít pár doušků nealkoholických tekutin a po zbytek dne příjem tekutin zvýšit oproti tomu, jak jste běžně zvyklí. Během masáže se nastartuje regenerační proces a ze svalů se postupně začnou uvolňovat metabolity, které je potřeba krevním oběhem odplavit a dále vyloučit. Pokud není příjem tekutin po masáži dostatečný, mohou metabolity zůstávat ve svalech a efekt masáže je poté slabší.

Z masáže budete mít lepší zážitek, pokud se od vnějšího světa na chvíli odpoutáte. To znamená, že přístroje jako telefony, chytré telefony, chytré hodinky a další buď ztišíte nebo si je ponecháte v kanceláři mimo masérnu.

Všeobecně vám doporučuji, abyste při masáži měli na těle pokud možno co nejméně kovových doplňků, které mohou ovlivňovat (a ovlivňují) tok energie v těle.

Pokud si objednáte masáž šíje, budu se pohybovat až ve vlasové části a v týlní části hlavy, kde se nacházejí a upínají svaly šíjové skupiny. Z tohoto důvodu si prosím sundejte veškeré řetízky, náhrdelníky a podobné doplňky.

Metodu kinesiologického tejpování představil roku 1979 japonský chiropraktik dr. Kenzo Kase (doktor chiropraxe využívající i akupunkturu a moxování), který vyvinul pružné pásky. První velkou sportovní akcí, při níž bylo tejpování prováděno, byly letní olympijské hry v jihokorejském Soulu v roce 1988.

Při správné aplikaci a následném zvrásnění tejp nadzvedává kůži a dochází k uvolňování receptorů bolesti, cév a průtoku lymfy. Důležitou roli hraje také pružnost tejpu. Podle volby napětí (natažení) tejpu při lepení, bude tejp plnit účinek, který je potřeba. Například sval aktivovat, zklidňovat nebo zpevňovat problémové místo.

Tejpy používáme za účelem prodloužení účinku masáže a za účelem relaxačním. S naloženým tejpem můžete fungovat běžným způsobem, sprchovat se, běhat i navštívit saunu.