Vánoční přání 2017

Indická medicína a energetické masáže - Dr. Vladimír Hajduk, Studio WANG Hranice

Všem klientům studia WANG, přátelům a žákům duchovní školy SAHASRARA

přeji krásné prožití vánoční pohody, uvědomění si cennosti přítomnosti blízkých,

silnou empatii a vůli k duchovní cestě za otevřenou sedmou čakrou.

Ze srdeční čakry přeje,

Vladimír HAJDUK
váš učitel na duchovní cestě


Jako podklad jsem pro vás vybral vykreslování mandaly vnitřního klidu, ladění atmosféry vašeho domova a navození harmonie.

Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic.
Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír.

Buddha

Kraniosakrální terapie pomáhá odstranit bloky a harmonizovat organismus

Video na konci článku.

Kraniosakrální terapie a kraniosakrální biodynamika jsou jemné metody, které urychlují a zesilují samoléčebné schopnosti lidského organismu. Za tajemně znějícím názvem se skrývá poměrně moderní terapie, kterou však klasická medicína poněkud zpochybňuje, je totiž postavena na teoriích, které nejsou v souladu s řadou předpokladů anatomie, jak ji vnímá medicína. Přesto se tato metoda užívá a má své pozitivní výsledky na lidské tělo i duši.

Seznam potíží, při kterých je moxování první volbou

  • nadměrná citlivost na chlad v kterémkoli věku
  • preventivně při sklonu k častému nachlazení, poruchách imunity, zahlenění
  • doplnění tepla namáhanému organismu (sportovci, osoby pracující v chladu)
  • chladné končetiny

Eradikace parazitů východní medicínou

Možná máte cizopasníka i vy. Nebylo by to nic neobvyklého, jelikož paraziti jsou všudypřítomní. Záleží však hodně na tom, jaký má člověk životní styl a v jakém prostředí se pohybuje.

Vnitřními parazity jsou daleko více ohroženi lidé, kteří se stýkají s malými dětmi. Jak víme, malé děti svými ne vždy ideálními hygienickými návyky bývají prvním stanovištěm parazita. Zároveň dlouhodobou živnou půdou pro další šíření. Dále jsou v nevýhodě těhotné ženy, zastánci paleo stravy či masožravci. Neměli bychom zapomenout na majitele koček a psů, kteří bývají taktéž výbornými nositeli a tedy zároveň přenašeči.

Několik zajímavých faktů o zívání

Ayurveda jako východní směr medicíny se častokrát zabývá příčinami nemocí a okolnostmi, které jsou s nemocemi spjaty. S okolnostmi, které zdánlivě s nemocí nesouvisejí, ale opak je většinou pravdou. V tomto článku vám řeknu řadu faktů, které jste možná o zívání nevěděli.

Systém sedmi čaker

Systém sedmi čaker je součástí indického systému jógy, proto se používají jejich sanskrtská jména. Samotné slovo čakra pochází ze sanskrtu také a znamená kolo nebo vír. Čaker v józe existuje mnohem více, ale sedm je považováno za hlavní energetická centra. Buddhistický systém například používá pět energetických center s poněkud jiným významem a dále šest semenných míst energetického těla, kde se hromadí karmické příčiny pro zrození v různých sférách existence.

Jak jsem potkal akademického malíře

Před pár dny jsem jel opět na noční službu do nemocnice…vlakem, jako obvykle.
Nastupoval jsem do vlaku a zavíral za sebou dveře, když dobíhal pán. Takže jsem dveře pootevřel, jelikož se opravdu snažím nedělat naschvály (a daří se mi to) a nechtěl jsem, aby to zavření dveří před nosem vypadalo jakkoliv záměrně a vypočítavě.

Vnímáte duchy a jiné entity? Zůstala vám tato schopnost?

Všichni jsme stejní lidé. Naše podstata je absolutně identická – fyzická schránka a duchovní energie. Nikdo není výjimkou. Všichni lidé měli, a já jsem přesvědčen, že i dnes mají, šestý smysl předurčený ke schopnosti využít svoji intuici, předvídat situace, předvídat scénáře, umět přetvořit myšlenku v energii a energii v čin. Vlivem civilizace a neustálé potřeby většiny lidí vše změřit, zvážit, vyfotografovat atd. se tento šestý smysl dostal do pozadí. Dostal se do zapomnění a není využíván. Avšak někteří lidé tento smysl stále využívají. Někdy jsou považováni za divné a hodné pohledu skrz prsty. Zcela zbytečně.

Mě prostě někdo neviditelný zkouší…

Dnes brzy ráno jsem jel na denní službu.
Chtěl jsem si koupit jízdenku a paní za pokladnou mě poprosila, jestli bych mohl nevidomého mladého pána doprovodit na nástupiště.
Proč ne, říkám si. Dobrý skutek.

Patofyziognomický rozbor, žena, 34 let, anonymně

Hodnocený obličej mladé ženy na první pohled vypovídá o lehkém občasném psychickém napětí, nejedná se však snad o nic dramatického. V dnešní době je v psychickém napětí každý druhý člověk. Na druhý pohled už se však v oblasti jater a žlučníku ukazuje, že by si tato žena měla dávat pozor. Především to vypadá na žlučové kamínky a podrážděné žlučové cesty. Problém nenápadně přechází přes slinivkový vývod i ke slinivce. Nedokážu rozpoznat, zda je tato žena po chirurgickém odstranění žlučníku či ne, spíše se však jedná o potíže starší nebo chronického rázu.