.

KARUNÁ

trvání 3 hodiny

cesta ke zklidnění a regeneraci

K vytvoření takto dlouhé návštěvy ve studiu mě inspirovala zejména atmosféra nepálského hlavního města Káthmándú, které jsem s nadšením navštívil. Intenzivně jsem vnímal všeobjímající klid a jakousi vyrovnanou energii, která prostupovala plíživě, ale mile a laskavě, každý kout. Přes všechen dopravní a jiný ruch jsem ve vzduchu vnímal něco velmi speciálního. Nepopsatelného a autentického.
Návštěvy v mém studiu jsou častokrát příjemné samy o sobě i když trvají třeba jen hodinu. Nicméně prodloužení času zde stráveného úměrně zvyšuje intenzitu zážitku a také efekt. Nemusíme se příliš strachovat o čas, můžeme se odpoutat od vnějšího prostředí a koncentrovat se na vlastní energii a vnímání jejího proudění. Tato návštěva je také například vhodná pro ty, kteří mají do studia daleko.
V Nepálu lidé čas příliš neřeší. Zúčastnil jsem se také několika meditací a návštěvy lámy opředené magickou energií. Uchoval jsem si různé informace, vstřebal atmosféru a pořídil si přímo na těchto místech rituální předměty. Rád bych tutéž atmosféru vyvolal také ve studiu v Hranicích, i když je to podstatně těžší. Vše chce svůj čas, proto je stanovená délka návštěvy dobrou volbou jak vše potřebné zvládnout s vnitřním klidem, občerstvením, rozjímáním, meditací, rozhovorem a masáží nebo ošetřením založeným na haptice.
Někteří lidé se věnují regresní terapii a podobným metodám, které taktéž trvají hodiny. Člověk je uveden do zvláštního stavu, ve kterém si má vybavovat své minulé životy a vazby. Tyto terapie jsou pro mě opředeny skutečnostmi, které jsou v rozporu s Buddhovou naukou a proto jim moc neholduji, ale respektuji je. Uvádí se, že díky regresní terapii se člověk může zbavit strachů, nepříznivých okolnostních podmínek, může si zajistit štěstí a přízeň vztahů s ostatními. Zní to jako spásná metoda a obelstění karmy, která je u těchto metod častokrát zmiňována a podle jednotlivých tvrzení si spíše myslím, že pravý karmický přírodní zákon tak, jak vychází z buddhistické nauky, je o něčem jiném a funguje jinak, než je u regresních terapií popisován. Spíše bych řekl, že je špatně pochopen. Nedokázal jsem rozklíčovat, k čemu jsou člověku informace z minulosti za předpokladu, že minulost se již nikdy nevrátí a karmicky mnohem důležitější je, abychom se nyní chovali ctnostně s myslí prostou mentálních neduhů. Abychom v přítomném okamžiku vytvářeli pozitivní otisky do naší karmy. Výsledky se dostavují v budoucnosti, nikoliv v minulosti. Karma je něco, co se děje právě teď a neustále a to, jak se budeme mít v budoucnosti, záleží jen na tom, v jakém stavu je naše mysl nyní. Nechci vám tedy slibovat, že za vás vyřeším všechny problémy. Řešení je totiž vždy ve vaší vlastní mysli, v jejím nastavení a ve způsobu, jakým nazíráte na svět. Podle toho se vám potom svět jeví. V rozměru, jaký mu dáte. Při návštěvách tohoto dlouhodobého typu se tedy můžeme pokusit o navození stavu mysli, ve kterém jednáme ctnostně, prospěšně a zřetelně, pokud možno bez mentálních neduhů, což je často velmi náročné. Zbývající práce, které samozřejmě není vůbec málo, už je poté na vás. Na tom, jak pracujete se svojí myslí. Na tom, nakolik ji máte pod kontrolou. Zní to dostatečně reálně a racionálně? Pokud ano, jsem tady právě pro vás. Pojďte to také zkusit.

 

.

Co je účelem návštěvy?

Především skutečné uvolnění mysli, její regenerace a navození atmosféry meditativního stavu. S uvolněnou myslí přichází ruku v ruce také uvolnění fyzické, které navíc umocníme masáží. Pokud mohu, doporučil bych vynechat klasickou verzi masáže a upřednostnit masáž relaxační, energetickou, se zpívajícími mísami nebo ovlivňující čakry a revitalizaci energie. Klidnější masáž nebo masáž s rozumným vířením energie je lepší volbou než klasická verze masáže. Po odchodu budete uvolnění fyzicky i psychicky, mysl bude fungovat jasněji a bystřeji a tento efekt může přetrvávat několik dní.

.

Časový harmonogram

 • 1. část – 60 minut
  Posezení a povídání s čajem a malým občerstvením při kterém se můžeme dotknout jakéhokoliv tématu kromě politiky. Nápadům se meze nekladou. Důležité je, abyste se cítili příjemně a nahromaděné napětí se mohlo rozmělnit.

   

 • 2. část – 45 minut
  Ve druhé části se přesuneme do vedlejší místnosti a spustíme společnou meditaci s využitím účinku mandaly z Nepálu a dalších rituálních předmětů. Můžete se dívat nebo mít zavřené oči a vnímat ticho. Na nějaký čas se ztišíme a budeme meditovat formou klidného spočívání mysli, soustředíme se na nádech a výdech. Mnou oblíbená meditace je tonglen. Pomáhá nám vonná tyčinka z Nepálu, která přivádí atmosféru východu (pokud vám tyčinky nevadí).

   

 • 3. část – 45 minut
  Třetí část je zasvěcena masáži na masážním stole. Jak jsem uvedl výše, typ masáže nechávám plně na vás. Pokud mohu, doporučil bych vynechat klasickou verzi masáže a upřednostnit masáž relaxační, energetickou, se zpívajícími mísami nebo ovlivňující čakry a revitalizaci energie. Klidnější masáž nebo masáž s rozumným vířením energie je lepší volbou než klasická verze, která spíše narušuje celkové ladění návštěvy. Průběh masáže můžete také ponechat na mně. V takovém případě mohu podle aktuálního vnímání kombinovat například dvě techniky.

   

 • 4. část – 30 minut
  Čtvrtá část se nese ve znamení doznívání celého procesu. V rámci této části můžete ještě ležet na lehátku sám nebo sedím za hlavou a mám přiložené ruce na některé z horních čaker. Lze využít harmonizace čaker dotekem s pomocí mnou vytvořené nahrávky. Jinou variantou je posezení při čaji a diskuze a pozvolný návrat do stavu, ve kterém budete schopni odejít domů.

*

Jaká je cena za návštěvu?

Cenu této kompletní péče, ohodnocení mé práce a času jsem stanovil na 3.050 Kč.
Délka trvání návštěvy je 3 hodiny.
Před návštěvou vás mohu požádat o zaplacení zálohy 1.000 Kč převodem na účet.
S ohledem na celkovou náročnost přijímám pro tento typ návštěvy většinou jen jednoho klienta denně. Dále bych chtěl uvést, že z návštěvy si odnesete mnoho nehmatatelných dojmů, inspirace a zažijete hlubší poklidnou relaxaci. Dělám vždy maximum, abyste se cítili pohodlně, v bezpečí a zažili tu jemnou a prchlivou atmosféru, která je mi vlastní a se kterou si rozumím.
V ceně je také možnost se mnou následně emailem prokonzultovat své momentální dojmy či pocity. Jednoduše vše, co si postupně „sedne“ a bude se v daném období vyvíjet.
V neposlední řadě je váš zájem o návštěvy ve studiu nenahraditelnou podporou, aby mohlo studio existovat, abych mohl nabízet služby, které nabízím a abych se mohl této činnosti věnovat i nadále.
Pokud vás možnost této návštěvy zaujala, kontaktujte mě individuálně zde.

KONTAKTOVAT