.
MEDITAČNÍ POKLADNIČKA

Milí přátelé,
jsem vděčný a velmi rád, když se ve vašem plánu objeví dobrovolný příspěvek například za účast na meditaci ve studiu v Hranicích nebo za jinou příležitost. Zejména meditace nebo jiná setkání s buddhismem jsou vám přístupná zdarma bez toho, aniž bych stanovil pevnou cenu. Právě meditaci díky této filozofii může absolvovat kdokoliv. Buddhův směr zůstává přístupný všem. Pro finanční příspěvek se rozhodnete individuálně, podle svého uvážení a svých možností.
Svým dobrovolným příspěvkem, ať už jste se pro něj rozhodli kdykoliv a z jakéhokoliv důvodu, přispíváte kromě financování potřeb studia také na občasnou realizaci púdži, o kterou žádám v klášteře Kopan Monastery a Nunnery (mužský a ženský klášter) v nepálském Káthmándú, jenž je místem buddhistické mahajánové tradice. Púdžu, jejíž účel může být různý, konají mniši a označuje širokou škálu různorodých obřadů spojených s recitací manter, různých textů, přinášením obětin atp. V buddhistické kultuře se jejím prostřednictvím v klášterech zahajuje den. Součástí obřadu je i společná snídaně, která je podávána i přihlížejícím. Koná se pak několikrát denně. Klášter je možné požádat o uspořádání púdži na ochranu před lidmi, kteří nám ubližují, k překonání překážek recitací Prajnaparamity, k požehnání aktivit, k udržení dobré atmosféry v hranickém studiu, kterou pro naše setkávání potřebujeme a podobně. Přínosy takových obřadů jsou nezměrné.
Svými příspěvky můžete podpořit například také pořízení předmětů a pomůcek používaných k relaxacím, přičemž tyto pomůcky poslouží všem, kteří navštěvují místo našeho setkávání – studio WANG v Hranicích.
Podrobnější přehled o dění v pokladničce může sledovat přispěvatel.
> Tabulka příchozích příspěvků

.

POSLAT PŘÍSPĚVEK

Každý příspěvek je vždy řádně fakturován.