Eradikace parazitů východní medicínou

Možná máte cizopasníka i vy. Nebylo by to nic neobvyklého, jelikož paraziti jsou všudypřítomní. Záleží však hodně na tom, jaký má člověk životní styl a v jakém prostředí se pohybuje.

Vnitřními parazity jsou daleko více ohroženi lidé, kteří se stýkají s malými dětmi. Jak víme, malé děti svými ne vždy ideálními hygienickými návyky bývají prvním stanovištěm parazita. Zároveň dlouhodobou živnou půdou pro další šíření. Dále jsou v nevýhodě těhotné ženy, zastánci paleo stravy či masožravci. Neměli bychom zapomenout na majitele koček a psů, kteří bývají taktéž výbornými nositeli a tedy zároveň přenašeči.

Těhotné ženy jsou vysoce rizikové pro onemocnění toxoplasmosou, která může v nejhorším případě způsobit až potrat. Ve smyslu nákazy ostatními tzv. klasickými vnitřními parazity patří nákaza tasemnicí, motolicí, roupem, vlasovcem či svalovcem. Na pozoru by se měli mít lidé konzumující maso ve zvýšené míře. Absolutním alarmem v tomto případě je syrové maso například v tataráku nebo oblíbené sushi. V jednom centimetru čtverečním je až 10.000 vajíček parazitů.

Jak se jich zbavit?

Dramaticky snížit příjem rafinovaného cukru ve stravě a nasadit česnek. Velmi účinné jsou také byliny podle orientální medicíny, které se osvědčily a jsou stejně účinné jako farmaceutické preparáty v lékárnách. Je vhodné užívání česneku ve zvýšené míře nebo cibule, pokud ani po speciálních opatřeních nelze odbourat podráždění žaludku česnekem. Je třeba vysadit cukr a sladkosti. Vhodné je zařazení potravin s hořkou či pálivou příchutí. Nic se však nesmí přehnat.

K docílení radikálního odčervení je vhodný pelyněk pravý ve formě pelyňkového čaje (nevhodný pro děti, kojící a těhotné). Pelyněk lze nasadit ve formě žaludeční směsi. Všeobecně koření (oregano, fenykl, tymián) účinně odstraňují parazity z organismu. Stejně tak jako zvýšená konzumace syrové zeleniny a užívání ricinového oleje k vyvolání měkké až průjmovité stolice, která parazity odnáší.

Napadení parazitem je nutné diagnostikovat u lékaře prostřednictvím certifikované laboratoře. K účinnému vyřešení mimo přírodní metody lze využít přípravky západní medicíny, které jsou dostupné na lékařský předpis. Diagnostiku a odstranění parazitů nelze vyřešit biorezonančními přístroji. Poraďte se prosím vždy s kvalifikovaným zdravotníkem nebo lékařem.